top of page

Матеріали IV Конгресу освітян Донеччини
«НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ДОНЕЧЧИНИ: освіти для життя».

В допомогу вчителю

  • Інформаційно-методичний лист «Про оцінювання навчальних досягнень учнів з історії у системі загальної середньої освіти Львівщини»

  • Навчально-методичні матеріали до пропедевтичного курсу історії  для 5 класу

Посібник "ЗНО. Історія України. КОМПЛЕКСНА ПІДГОТОВКА. 2018" вже на складі

УВАГА!

Методична студія
«Професійна компетентність учителя історії в новій українській школі»  
для методистів, керівників МО учителів суспільних дисциплін

Термін проведення:  23.08.2017
Тривалість: 10.00 – 13.30

Семінар у Торецьку

«Вивченняконтроверсійнихпитань в шкільномукурсіісторії  ХХ століття: науковий та методичний аспект».

Заняття 2. «Учнівськідослідженняконтраверсійнихподійісторії

ХХ – початку ХХІ століття»

Тест ЗНО з історії України
(підсумки та перспективи)

Освітня траекторія учня. З досвіду роботи з обдарованими учнями з правознавства Зайцевої Л. В.
3 листопада 2016 року на базі науково-методичного центру управління освіти Маріупольської міської ради  відбувся обласний семінар-практикум «Освітня траєкторія учня. З досвіду роботи з обдарованими учнями з правознавства Зайцевої Л. В., вчителя правознавства ЗОШ № 56» в межах  Методичного дайджесту «Впровадження сучасних педагогічних технологій як складова вивищення суспільствознавчої освіти». У теплій атмосфері зібралися разом попрацювати 42 вчителя з міст Маріуполь, Волноваха та Мангушського району. Зі словом вітання виступила Кулешова С. В., методист суспільних дисциплін Маріупольського міського науково-методичного центру, вона розповіла про досвід проведення  Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з історії та правознавства у м. Маріуполь, про існуючи проблеми та шляхи їх вирішення. Презентація досвіду роботи з обдарованими учнями Зайцевої Л. В., вчителя правознавства ЗОШ № 56 викликала зацікавленість присутніх. Любов Володимирівна не тільки розкрила теоретичні аспекти роботи з обдарованими дітьми, а й поділилися власними знахідками і надбаннями. У нагоди вчителям стали методичні рекомендації щодо виконання та оформлення завдань з олімпіади міського етапу з правознавства та історії, що надали Александрова О.А., учитель історії та правознавства НВК «колегіум-школа» № 28 та Фролова В. О., учитель історії СШ № 5. Вчителі проаналізували завдання 2015-2016 н. р., зупинились на типових помилках та надали рекомендації щодо їх подолання. Поряд з досвідченими колегами виступав і  молодий вчитель історії ЗОШ № 19 Рубленко В. М., який акцентував увагу на технологічній карті заняття, як складової реалізації програми педагогічного супроводу учнів під час підготовки до інтелектуальних змагань. Рибак І. М., завідуюча відділу суспільних дисциплін Донецького ІППО, надала методичні рекомендації щодо підготовки учнів до олімпіади з історії у 2016-2017 н. р., наголосила на особливостях цьогорічних завдань та окреслила теми, знання з яких будуть перевірятися.

Дякуємо вчителям та методистам

за корисні та своєчасні поради, яки вони надали напередодні проведення

 ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад!

від 22.10.2016

Педагог-майстер та компетентний учень: навчаємось разом в новій українській школі!

 

22 жовтня 2016 року у м. Костянтинівка завершила свою роботу обласна авторська творча майстерня учителів історії та правознавства з теми «Розвиток фахової майстерності педагогів через  взаємодію суб’єктів навчального процесу». Її керівниками є досвідчені педагоги,  заслужені учителі України Філіпенко Т.М. (Курахівської  гімназія "Престиж" (школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та гімназія) Мар’їнської районної ради) та Цись Т.Г. (Костянтинівська ЗОШ № 4 Костянтинівської міської ради).

Організатором роботи майстерні виступив Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (керівник – Рибак І.М., завідувач відділу суспільних дисциплін). Головною метою стала підготовка конкурентноспроможного фахівця до інноваційної педагогічної діяльності; поширення перспективного досвіду творчих педагогів регіону щодо здійснення навчання на засадах партнерства та формування компетентного учня ХХІ століття

Під час майстерні педагоги опрацювали основні напрямки реформування української школи, концептуально-методологічні  засади вивчення суспільних дисциплін в 2016-2017 навчальному році, вимоги до сучасного спеціаліста та його ролі в сучасному навчально-виховному процесі як організатора та фасилітатора, навчилися проектувати урочну та позакласну діяльність з історії та правознавства на засадах діяльнісного, особистісно-орієнтованого та компетентнісного підходів, складати пізнавальні задачі як базовий інструментарій розвитку інтелектуальних здібностей школярів, аналізувати та рефлексувати власну педагогічну практику, визначати професійно-особистісні потреби та запити. Консультації і практичні заняття на заочному етапі допомогли слухачам усвідомити основні ідеї досвіду вчителів-майстрів та стимулювали індивідуальне осмислення авторських технологій навчання, упровадження  їх у практику своєї роботи та вироблення власного творчого продукту – системи завдань, моделі навчання, майстер-класу. На другій очній сесії вчителі зробили самоаналіз власної діяльності, та відрефлексували  щодо зростання фахової компетентності.

         Під час конференції з обміну досвідом роботи та на творчому заліку слухачі разом із своїми наставниками презентували колективний продукт –«Збірник задач з історії України (11 клас) щодо розвитку предметних компетентностей учнів». Педагоги запропонували інструментарій, що передбачав різні рівні опанування матеріалу: від розпізнавання до аналізу, синтезу та оціночних суджень (під керівництвом Цись Т.Г.). Педагоги також представили індивідуальні моделі осмислення авторської технології та презентація власної моделі навчання через майстер-клас (під керівництвом Філіпенко Т.М.)

Педагогічна майстерня є формою навчання дорослих, яка створює умови для сходження кожного учасника  до вивищення фахової майстерності шляхом самостійного або колективного відкриття. У ході майстерні відбувається постійне чергування несвідомої діяльності та її наступного усвідомлення,  відбувається не передача готових знань, а отримання ціннісного досвіду різнобічної духовної діяльності, у тому числі із самопізнання. Це і створює умови для формування нової якості педагогічної культури відповідно викликам ХХІ століття.

Матеріали

Постійно діючий семінар

«Контроверсійніпитання в шкільномукурсіісторії:теоретичний аспект
та методика викладання»

Заняття № 2. Злочинипротилюдства в історії ХХ ст.

Методична студія

«Шкільна суспільствознавча освіта Донеччини: досягнення, проблеми та шляхи їх вирішення»

Мета: Розглянути особливості вивчення суспільних дисциплін у 2016-2017 н.р., основні шляхи підготовки вчителів суспільних дисциплін до реалізації Державних стандартів освітньої галузі «Суспільствознавство».

Завдання: 

1.      Акцентувати увагу вчителів суспільних дисциплін на  концептуальних засадах шкільної історичної освіти.  

2.      Розглянути особливості методики вивчення дискусійних (контраверсійних) питань, роботи з джерелами відповідно до редакції програм 2016 рр. з історії та правознавства, формування предметних компетентностей учнів в урочній діяльності та під час підготовки до олімпіад, конкурсів, турнірів.

3.      Проаналізувати результати ДПА у форматі ЗНО з історії, зорієнтувати керівників МО на вивчення стану викладання історії та правознавства у випускних класах (9, 11 )

4.      Презентувати перспективний досвід вчителів області щодо запобігання ціннісним дезорієнтаціям школярів засобами шкільної історичної освіти.

5.      Надати рекомендації  керівникам методичних об’єднань з планування роботи з вчителями з метою вивищення їх професійної компетентності та подальшої участі у фахових конкурсах,

6. Підготувати пропозиції до обласної програми розвитку освіти на Донеччині у 2017-2022 рр.

Категорія учасників: керівники МО  вчителів   суспільних  дисциплін,

учителі історії  та  правознавства м. Краматорська

Викладання суспільних дисциплін в умовах реформування освіти
bottom of page